Futsalová asociace České republiky přistoupila k zavedení některých novinek v pravidlech.

01.09.2011 00:18

KOMPLETNÍ PRAVIDLA NALEZNETE V ZÁLOŽCE "Zápasy - pravidla her"

Pan Leoš Káfoněk nás prostřednictvím e-mailu informuje:

I obě naše soutěže podle těchto nových pravidel budou hrát, již od prvního kola !!!

Zasílám Vám tyto změny, aby jste měli čas se s tímto seznámit.

Změny pravidel:

- tlak míče 0,6 - 0,9 (bylo 0,4 - 0,9)

- při oddechovém času můžou hráči být na hrací ploše, náhradníci nemůžou. Občerstvení pouze mimo hrací plochu. Střídá se až po skončení oddechového času.

- přímo z výkopu nemůže být dosaženo branky (pokud míč skončí bez teče v síti, pak následuje výhoz brankáře)

- u zahrávání autu - pokud si bránící hráč stoupne těsně před míč nebo cca do 1,5 metru od míče a je v pohybu k míči, dostane ŽK. Pokud do něho zahrávající hráč míč nastřelí, dostanou kartu oba. V případě, že si bránící hráč stoupne do větší vzdálenosti a bude couvat, zahrávající hráč ať si zvedne ruku, a rozhodčí tohoto hráče posune)

- u zahrávání autu - míč musí být v klidu na čáře nebo do 25 cm ven z hřiště.

- hráč zahrávající aut může stát jednou nohou ve hřišti, ale část této nohy se musí dotýkat čáry.

- nedodržení 4 vteřin u zahrání rohu - vyhazuje brankář.

Za FABV Brno – venkov

Káfoněk Leoš

KOMPLETNÍ PRAVIDLA NALEZNETE V ZÁLOŽCE "Zápasy - pravidla her"