Sportovní vyžití ve sportovním areálu Bratčic

Multifunkční hřiště:

Nově vybudované multifunkční hřiště s modulovým povrchem SportCourt-PowerGame je umístěné mezi kabiny a tenisové kurty.

Je zde možné provozovat následující sportovní aktivity:

Futsal,  basketbal, in-line hokej,  házená,  tenis,  volejbal,  florbal,  nohejbal.

Pro tyto sporty bylo k hřišti dodáno i sportovní vybavení, branky na in-line hokej, futsal, házenou, mantinely na florbal, basketbalové koše, sítě s sloupkami na tenis, nohejbal a badminton.

Hráči musí mít vhodnou halovou obuv (hladké podrážky, nejlépe bíle, černé zanechávají šmouhy na povrchu).

Minimální počet hráčů mimo tenis jsou čtyři hráči.

Hřiště je možné využívat celoročně a za téměř každého počasí.

Více informací o vlastnostech povrchu hřiště je možné dohledat na stránkách distributora těchto povrchů pro ČR: www.precol.cz

Posilovna:

Nově zrekonstruovaná a vybavená posilovna je otevřena od 21.11.2011 s nabídkou strojů ke cvičení:

0. Crossový trenažér Rivo P (magnetický trenažér s programy)

1. Spinningová kola Kettler GIRO S

2. Běžecký trenažér MARATHON TX 3

3. Leg-press + hacken dřep IF – LPHS

4. Horní a spodní kladka IF –LATM

5. Polohovací lavice IF -FID

6. Posilovací lavice HG 2073

7. Monobloky 5-35 kg

8. Jednoruční činky nakládací 45 kg

9. Nástěnný ribstol

10. Hrazda

Podkroví:

V podkroví jsou umístěny dva stoly pro stolní tenis. Nutné mít své vlastní pálky, míčky a také obuv s bílou podrážkou.

Altánek:

Místo konání různých společenských akcí: narozeninové oslavy, grilování aj.

O SOKOLU

Česká obec sokolská (ČOS) je v České republice čtvrté nejpočetnější občanské sdružení, jehož téměř 190 000 členů se dobrovolně věnuje sportům, pohybovým aktivitám v oddílech sokolské všestrannosti a kulturní činnosti, především ve folklórních a loutkářských souborech.

Antická idea kalokagathie rozvinutá dr. Miroslavem Tyršem a jeho následovníky dala základ společenskému hnutí, které se spojilo se vznikem a dalšími osudy českého (československého) státu. Sokol byl čtyřikrát zakázán nebo ve svojí činnosti omezen válkami nebo totalitními režimy. Přežil v zahraničí, v komunitách krajanů ve všech kontinentech světa.

V roce 1990 byl znovuobnoven. Navázal na programové tradice, spojené s výchovným ovlivňováním člověka odpovědného za sebe, za obec, za demokratický stát. Česká obec sokolská modernizuje, při vstupu do nového století, svůj program. Bude podporovat sportovní výkony ve zhruba šesti desítkách sportů, které jsou v ČOS organizovány. V gymnastice, házené, basketbalu, v judu i v atletice vykazují sokolští sportovci ligovou až reprezentační úroveň. ČOS zabezpečuje nové sporty, jejichž příkladem může být akrobatický rokenrol s tituly mistrů světa.

Nejpočetnější složkou ČOS je odbor sokolské všestrannosti, ve kterém se vytváří program pohybových aktivit a rekreačních sportů pro všechny lidi, včetně zdravotně postižených. Sokolské organizace v župách a v jednotách významně ovlivnily rozšíření humanitárního běhu Terryho Foxe v České republice, která zaujímá, spolu s Kanadou, v počtu účastníků čelné místo na světě.

Vyvrcholením činnosti ČOS je všesokolský slet, společensko-sportovní přehlídka veškeré činnosti za šest let. I XIII. všesokolský slet v roce 2000 byl výrazem historické kontinuity a zařazení současného Sokola do kontextu vývoje sportu pro všechny ve světě.

Wikipedie : otevřená encyklopedie [online]. 31. 8. 2011 . 2011, 31. 8. 2011 [cit. 2011-09-01]. Sokol. Dostupné z WWW: .